pasta gesso

Znaleziony temat: pasta gesso

Pasta gesso – poradnik dla artystów

Pasta gesso to produkt, który z pewnością przyda się każdemu artyście. Jest to specjalna pasta, która służy do przygotowania powierzchni przed malowaniem. Dzięki niej farby lepiej się trzymają i nie wsiąkają w papier czy płótno. W tym artykule opiszemy, jak używać pasty gesso i jakie są zasady jej stosowania.

Papier

Jeśli malujesz na papierze, to przed nałożeniem pasty gesso musisz upewnić się, że papier jest odpowiednio gruby i wytrzymały. Papier o zbyt niskiej gramaturze może się zniszczyć podczas nakładania pasty. Najlepiej użyć papieru o gramaturze powyżej 200 g/m2. Przed nałożeniem pasty gesso papier należy dobrze nawilżyć, a następnie nałożyć pastę za pomocą pędzla lub szpachelki. Po wyschnięciu pasty gesso papier będzie gotowy do malowania farbami.

Media

Jeśli malujesz na mediach, to przed nałożeniem pasty gesso musisz upewnić się, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana. Najlepiej użyć płótna malarskiego lub drewnianej deski. Przed nałożeniem pasty gesso powierzchnię należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Następnie pastę należy nałożyć za pomocą pędzla lub szpachelki. Po wyschnięciu pasty gesso powierzchnia będzie gotowa do malowania farbami.

Reklama

Jeśli malujesz na powierzchni reklamowej, to przed nałożeniem pasty gesso musisz upewnić się, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana. Najlepiej użyć płyt z tworzywa sztucznego lub metalu. Przed nałożeniem pasty gesso powierzchnię należy dokładnie oczyścić i osuszyć. Następnie pastę należy nałożyć za pomocą pędzla lub szpachelki. Po wyschnięciu pasty gesso powierzchnia będzie gotowa do malowania farbami.

Tusz

Jeśli malujesz tuszem, to przed nałożeniem pasty gesso musisz upewnić się, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana. Najlepiej użyć papieru o gramaturze powyżej 200 g/m2. Przed nałożeniem pasty gesso papier należy dobrze nawilżyć, a następnie nałożyć pastę za pomocą pędzla lub szpachelki. Po wyschnięciu pasty gesso papier będzie gotowy do malowania tuszem.

Ksero

Jeśli malujesz na papierze ksero, to przed nałożeniem pasty gesso musisz upewnić się, że papier jest odpowiednio gruby i wytrzymały. Papier o zbyt niskiej gramaturze może się zniszczyć podczas nakładania pasty. Najlepiej użyć papieru o gramaturze powyżej 200 g/m2. Przed nałożeniem pasty gesso papier należy dobrze nawilżyć, a następnie nałożyć pastę za pomocą pędzla lub szpachelki. Po wyschnięciu pasty gesso papier będzie gotowy do malowania farbami.

Podsumowanie

Pasta gesso to niezbędny produkt dla każdego artysty. Dzięki niej farby lepiej się trzymają i nie wsiąkają w papier czy płótno. Przed nałożeniem pasty gesso należy upewnić się, że powierzchnia jest odpowiednio przygotowana. Należy również pamiętać o wyborze odpowiedniego papieru lub płótna. Po nałożeniu pasty gesso powierzchnia będzie gotowa do malowania farbami.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: pasta gesso

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.